Kaliteli Kumaşlar ve Moda

İlteks Tekstil Hakkında

İlteks Tekstil, kadın giyimi alanındaki uzmanlığıyla tekstil hayatına 1971 yılında başlamış ve bu kalite çerçevesinde faaliyet göstermiştir. 1978 yılında üretimimizi erkek giyimine çevirdik ve o zamandan bu yana üretim faaliyetlerimiz şimdiki başkanımız Sayın İlya Kohen gözetiminde devam etmektedir.

40 Yıllık Üretim

İlteks, üretim hattını genişleterek merserize tekli süprem kumaşı da dâhil etmiştir. Daha sonra merserize kaliteye odaklanarak tamamen bu segmente odaklandık. 1993 yılından beri üretimimiz sadece 60/2 – 80/2 merserize kumaş pamuk ile yapılmaktadır. İlteks Tekstil ürünleri bugün, Avrupa’dan Amerika’ya çeşitli ülke ve kıtalara ihraç edilmektedir.

Kumaş çeşitlerimiz

Zamanla %100 ipek ve kısmen ipek kumaşların yanı sıra, karışık keten, kaşmir ve yün ürünlerini de geniş ürün yelpazemize kattık.

İlteks Tekstil, tasarım başına en az 8 kombinasyon ile her yıl 300’ün üzerinde tasarım geliştiren yaratıcı bir şirkettir. 170’in üzerinde renkle, şirketimiz müşterilerimize hızlı ve zamanında hizmet vermektedir.
Ayrıca, yaratıcılığı arttırmak ve birbirimizle fikir ve vizyon paylaşmak için müşterilerimizle birlikte de çalışıyoruz. Tasarım hazırlığı, güçlü olduğuna inandığımız yönlerimizden biridir.

İşletmemiz

Öncelikle, kaliteli ve lüks triko ürünler üreten bir şirketiz. Üretim faaliyetimiz farklı aşamalarda gerçekleşmektedir. İlk aşama kumaş üretimidir. Bu arada boyama süreçlerini yönetiriz. Ardından, giysilerin üretimi ve terbiye işlemleri gerçekleştirilir. Giysilerin terbiye işleminin tamamlanması üzerine, gerekli tüm aksesuarları (barkodlama, etiket, düğmeler, vb.) dışarıdan temin ederiz. Son aşama paketlemedir. Ürünleri hazır giyim olarak hazırlayabilir, doğudan mağazalara ya da müşterilere sevk edebiliriz.