Hakkımızda

Hoş Geldiniz

İlteks Tekstil Hakkında

İlteks Tekstil, kadın giyimi alanındaki uzmanlığıyla tekstil hayatına 1971 yılında başlamış ve bu kalite çerçevesinde faaliyet göstermiştir. 1978 yılında üretimimizi erkek giyimine çevirdik ve o zamandan bu yana üretim faaliyetlerimiz şimdiki başkanımız Sayın İlya Kohen gözetiminde devam etmektedir.

40 Yıllık Üretim

İlteks, üretim hattını genişleterek merserize tekli süprem kumaşı da dâhil etmiştir. Daha sonra merserize kaliteye odaklanarak tamamen bu segmente odaklandık. 1993 yılından beri üretimimiz sadece 60/2 – 80/2 merserize kumaş pamuk ile yapılmaktadır. İlteks Tekstil ürünleri bugün, Avrupa’dan Amerika’ya çeşitli ülke ve kıtalara ihraç edilmektedir.

Kumaş çeşitlerimiz

Zamanla %100 ipek ve kısmen ipek kumaşların yanı sıra, karışık keten, kaşmir ve yün ürünlerini de geniş ürün yelpazemize kattık.

İlteks Tekstil, tasarım başına en az 8 kombinasyon ile her yıl 300’ün üzerinde tasarım geliştiren yaratıcı bir şirkettir. 170’in üzerinde renkle, şirketimiz müşterilerimize hızlı ve zamanında hizmet vermektedir.
Ayrıca, yaratıcılığı arttırmak ve birbirimizle fikir ve vizyon paylaşmak için müşterilerimizle birlikte de çalışıyoruz. Tasarım hazırlığı, güçlü olduğuna inandığımız yönlerimizden biridir.

İşletmemiz

Öncelikle, kaliteli ve lüks triko ürünler üreten bir şirketiz. Üretim faaliyetimiz farklı aşamalarda gerçekleşmektedir. İlk aşama kumaş üretimidir. Bu arada boyama süreçlerini yönetiriz. Ardından, giysilerin üretimi ve terbiye işlemleri gerçekleştirilir. Giysilerin terbiye işleminin tamamlanması üzerine, gerekli tüm aksesuarları (barkodlama, etiket, düğmeler, vb.) dışarıdan temin ederiz. Son aşama paketlemedir. Ürünleri hazır giyim olarak hazırlayabilir, doğudan mağazalara ya da müşterilere sevk edebiliriz.

Yıllık 1,5 milyon metrelik kapasitemizle, ürünlerimizi dünya çapında doğrudan ihraç ediyor ve kaliteli hizmetlerimizi sürdürülebilir üretim hatlarımızla sürdürmeyi hedefliyoruz.

Trendler ve renkler değişebilir, ancak yelpazemizi genişletmek sabittir. Bu nedenle, sezon trendlerini ve ilave renk gereksinimlerini göz önünde bulundurarak, her yıl mevcut tablolarımıza yeni renkler eklemeye devam ediyoruz.

Sürdürülebilirliğimiz sadece çevre dostu malzemelere değil, aynı zamanda pratikliğimize ve verimliliğimize de bağlıdır. Çalışanlarımızı, zaman kaybının ve gereksiz numune üretiminin üstesinden gelmemizi sağlayan karar vericiler olmaya teşvik ederiz. Herhangi bir üretim fazlası ya toptan/perakende için kullanılır ya da hayır işleri için dağıtılır.

Aile Tutumu: Çalışanlarımıza aile gibi davranmayı sevdiğimiz ve dış çevremizle yakın ilişkiler kurduğumuz bir aile işletmesiyiz. Aile kültürüne sahip olmak için kurumsal bir işletme anlayışını benimsemiyoruz; bu da bize hizmet siparişlerine yanıt vermede çeviklik sağlıyor.

Kurucumuz İlya Niso Kohen, yüksek kaliteli trikolara çok düşkündü ve hayatını yüksek kaliteli kumaşlar üretmeye adadı. Ayrıca triko üretmeyi ailesine maddi destek sağlamanın ve eve ekmek götürmenin yolu olarak görüyordu. İlya’nın işbirliği, iyi niyet ve uzun vadeli iş ilişkilerine dair vizyonu İlteks Tekstil A.Ş.’yi geliştirerek bugünkü konumuna getirmiştir.

İham Alın

Sayılarla İlteks

Hakkımda infografikler

Sertifikalıyız

Sertifikalarımız

Görüşler

“Mükemmel malzemeler, gelişmiş işlem ve benzersiz deneyim. Projemin başlangıcı sizin yardımınızla oldu… Çok teşekkür ederim.”

Joe Golden

“Güzel bir moda yaratmak için en iyi tekstil; harikasınız! Harika işler çıkarmaya devam edin!”

Arnold Betty

“Çok yardımcı oldunuz. İşim için en iyi malzeme desteğiniz ve moda endüstrisi deneyiminiz için teşekkürler!”

Adam Boyd

Toptan Satış Fırsatı

Üretim numunesi olarak birçok triko giysi üretiyor ve bunları stokta tutuyoruz. Bu giysiler, toptancıların kaliteli hazır giyim ürünlerini uygun fiyatlara satmaları için bir fırsattır.